Кавоманія

Чай матчу: чим він корисний, і як його пити

За кілька років цей напій став дуже популярним у Росії, а особливо у Москві. Як зрозуміти, що перед вами справді матчу? За коментарем ми звернулися до експерта з матчу, засновниці бренду Matcha Forest та співвласника японського бістро J’Pan Олени Кожіної. Також ми попросили її поділитися простими, але дуже смачними та красивими рецептами напою та десерту, якими ви точно зможете приємно здивувати своїх близьких.

Що таке матча?

Матча – порошок із певних кущів зеленого чаю. Після збору листя з чайних кущів, стебла та прожилки видаляють, потім сушать і лише потім перетирають матчі в порошок за допомогою кам’яних жорнів зі швидкістю 40 грамів на годину. Справжній матч може бути лише з Японії.

Матчу можна розділити на дві умовні категорії: церемоніальні та кулінарні сорти. Для приготування напоїв потрібен церемоніальний сорт, а для приготування можна використовувати кулінарний матч.

Чим корисний матч?

Основне – це катехіни. Вони допомагають зміцнювати імунітет, вбиваючи погані бактерії, наприклад, грипу або гелікобактер пілорі. Також катехіни допомагають запобігти серцевим захворюванням, уповільнюють процес старіння та забезпечують захист від багатьох видів раку.

27 листопада 2020 року Медичний університет префектури Нара в Японії підтвердив, що доступний всім чай матчу має ефект детоксикації на нову коронавірусну інфекцію. До 99% вірусу втрачає свою інфекційність при контакті з чаєм протягом 1 хвилини in vitro («у пробірці»). Катехіни прикріплюються до опуклих білків на поверхні вірусів та усувають їхню інфекційність.

Амінокислота L-теанін сприяє виробленню дофаміну та серотоніну, що покращує настрій та пам’ять. А хлорофіл, якого багато в матчі (за рахунок нього чай має яскраво-зелений колір), допомагає знизити рівень холестерину та швидше вивести токсини.

Як вибрати справжній матч?

На російському ринку дуже багато підробок — звичайного зеленого перетертого чаю без корисних властивостей, який видають за матчі, наприклад, з Китаю або Кореї. Головне при виборі – пам’ятати кілька правил:

  • Подивіться на ціну. Матча – унікальний порошок, а його виробництво – складний процес. Ціна на нього не може бути низькою за жодних обставин. Середня ціна за церемоніальний матч – від 1200 до 3 500 рублів за 50 г. Кулінарний матч коштує від 650 до 1100 рублів за 50 г.
  • Дивіться на упаковку. Вона має бути вакуумною та непрозорою. Це допомагає зберегти корисні властивості чаю.

Якщо перші два пункти дотримані, і ви вже купили свою упаковку, то чай повинен приємно пахнути (свіжістю, травою, квітами, шоколадом, горіхами), мати яскраво-зелений колір (матч інших квітів не існує), мати консистенцію пудри дрібного помелу. У смаку не мати гіркоти, а тільки чайну терпкість і солодкий смак. Чим вищий сорт, тим менше терпкості. У матчі-підробок може бути рибний, водоростевий, болотний, земляний смак та запах.

Класичний матч латте на кокосовому молоці.

Інгредієнти :

Церемоніальний матч – 2 гр

Кокосове молоко 75-80 ° C – 200 мл

Вода 75-80 ° C – 20 мл

Спосіб приготування :

Змішати матч із водою. Збити віночком або капучинатором до зникнення грудочок. У склянку налити матчу та молоко, збити до утворення піни. Якщо у вас є електрокапучинатор із підігрівом молока, ви можете відразу залити в нього холодне молоко та порошок матчу, а потім збити до утворення піни.

Матчу можна пити з будь-яким молоком, яке ви любите. Можна експериментувати як із повністю веганськими варіантами, так і із звичайним коров’ячим, але ми рекомендуємо саме кокосове.

Баскський палений чізкейк із матчу

Інгредієнти :

Вершковий сир кімнатної температури – 430 г

Матча – 15 г

Цукор – 120 г

Великі яйця кімнатної температури – 3 шт.

Жирні вершки (мінімум 33%) – 270 мл

Борошно – 20 г

Ванільний екстракт – 1 ч. л.

Лимонний сік – 1 ч. л.

Спосіб приготування :

Збити цукор та вершковий сир до однорідної консистенції на середній швидкості, щоб цукор розчинився. Додати матчі та перемішати.

Далі додавати по одному яйцю в масу та збивати на середній швидкості. Потім влити лимонний сік та ванільний екстракт, перемішати. В окремій мисці змішати борошно та ¼ вершків.

Додати ще ¼ вершків, перемішати, а потім відправити до маси решту інгредієнтів і знову перемішати. Повільно влити суміш вершків та борошна у сирну масу та збити на повільній швидкості. Збільшити швидкість до середньої та перемішувати протягом 15 секунд, щоб переконатися, що все змішано рівномірно.

Застелити 15-сантиметрову форму двома шарами паперу для випічки і обрізати її так, щоб він виступав на 3-4 сантиметри. Розігріти духовку в режимі конвекції при 240 градусах не менше 30 хвилин і випікати чізкейк протягом 30-35 хвилин, поки скоринка не стане темно-бурштинової і майже не обвуглиться, а середина все ще трястиметься до кінця випікання.

Дати чізкейку повністю охолонути при кімнатній температурі , потім вийняти з форми для запікання і подати до столу .