Кавоманія

Навіщо додавати спеції до кави і як це правильно робити?

Джезва – ідеальний аксесуар для приготування нестандартної кави з незвичайним смаком. Хтось додає сиропи і апельсиновий сік , хтось – листя м’яти, але найчастіше люди варять каву в турці з різними прянощами.

Навіщо це потрібно, які спеції можна вважати універсальними і на якому етапі їх найкраще додавати ми розповімо в нашій статті.

Навіщо додавати спеції до кави?

Строго кажучи, перші прянощі у каву потрапили не від хорошого життя. Легенда свідчить, що їх почали додавати в мішки з зернами, що залежалися або зіпсувалися, купці, що перевозили товар по Дорозі спецій, що тяглася від Індії до Середземномор’я. Але незабаром на Сході оцінили можливість змінювати смак напою за своїм бажанням і тепер важко уявити собі каву, приготовлену в джезві хоча б без кориці.

Крім цікавого смаку та аромату, спеції додають заради їхнього ефекту: зігрівального – як у кориці та імбиру, тонізуючого – як у гвоздики та мускатного горіха або розслабляючого – як у ванілі.

З якими спеціями «дружить» кава
Найголовніша кавова спеція, звісно, ​​кориця. Причому це стосується і справжньої шрі-ланкійської кориці, палички якої легко впізнати за тонкими шарами, і дешевої індонезійської касії, популярної в усьому світі. І та й інша надає каві насолоду та зігріваючий ефект.

У сімку «най-най» входять також благородний кардамон, виразний мускатний горіх, пекучий імбир, що надає характерного аромату гвоздики, обволікає ваніль і, нарешті, відомий всім і чорний перець, що є в кожному будинку. Докладніше про ефект, властивий кожній спеції, читайте у нашій статті .

Етапи додавання спецій у каву при варінні в турці

При помелі
Якщо ви плануєте змолоти каву на 1-2 рази і хочете саме пряну каву, то можна додати улюблені спеції безпосередньо при помелі.

Плюси. Спецій не знадобиться багато, тому що речовини дрібної фракції, які виходять у кавомолці, швидше екстрагуються та краще віддають аромат та смак. І виловлювати з готового напою шматочок імбиру чи горошину перцю теж не доведеться.

Мінуси. По-перше, є великий ризик, що прянощі переб’ють смак кави і готовий напій буде надто гострим і гірким. По-друге, кавомолку після помелу обов’язково треба вимити, щоб частки спецій не залишалися всередині та не вплинули на запах та смак наступних порцій.

При приготуванні
Найпопулярніший спосіб ароматизації кави – додавання спецій у процесі готування. Зазвичай їх закладають разом з меленою кавою і цукром (якщо віддаєте перевагу солодкому напою).

Прянощі в цілому вигляді: паличку кориці, коробочку кардамону, гвоздику та ін. кладуть, щоб надати легкий присмак та гарний вигляд підсумковому напою (наприклад, кориця у чашці виглядає дуже ефектно). Але для того, щоб отримати більш виражений смак, спеції краще помолоти або подрібнити на невеликі шматочки – так вони швидше екстрагуються.

Плюси. Можна контролювати смак та аромат, додаючи та прибираючи прянощі, не завершуючи при цьому процес приготування.

Мінуси. Виловлювати з кави спеції досить незручно. Спеції в цілому, не меленому вигляді продаються не у всіх магазинах (але завжди можна вибрати їх в інтернет-магазині).

У готову каву

Найчастіше насипають до смаку вже готовий напій мелену корицю, але можна робити так само з меленим мускатним горіхом, кардамоном, імбиром та іншими спеціями.

Плюси. Це дуже просто. Можна купити мелені спеції або спеціальний млин із приправами для кави та глінтвейну. Якщо ви готуєте глясу або капучіно на основі кави з турки, мелені прянощі прикрасять молочну «шапочку» напою.

Мінуси. Сам смак кави у такому разі майже не зміниться, додасться лише приємний пряний аромат. Деякі прянощі (наприклад, чорний перець) для такого способу не підходять через свій занадто різкий запах і смак.