Кавоманія

Шоколадні ліки

Усі ми іноді мріємо… про нездійсненне… але варто з’їсти шоколадку, як стає легше.
З к-ф «Закрита школа»

Найстаріший кондитерський шедевр, завдяки своєму гіпнотичному смаку, залишається найпопулярнішим у світі, завоювавши відданість мільйонної публіки. Користь шоколаду у цій всенародній славі відіграє не останню роль, однак у чому саме криються цілющі властивості такого десерту, ще варто розібратися. Сьогодні існує незліченна кількість сортів цього виробу, де кожен з них має свій оригінальний смак і набір найцінніших якостей.

Мало хто знає, що на початку своєї кар’єри шоколад використовувався ацтеками виключно з лікувальною метою, змішаний з алкоголем і перцем. Лише на початку 16 століття, коли іспанці відвідали Мексику, всесвітня громадськість познайомилася з какао. А вже до 19 століття придворні дами Європи могли насолоджуватися молочним шоколадним коктейлем, саме в такому вигляді, яким сьогодні ми звикли бачити гарячий шоколад, користь якого залишається актуальною.

Чим корисний гарячий шоколад

Гарячий шоколад, на користь якого йдеться, є одним з головних осінніх напоїв. Він чудово зігріває, смак його дуже приємний, а крім того після прийому кухлика гарячого напою відзначається поліпшення настрою та підйом життєвих сил. Чим пояснюється таке явище?

Вся річ у тому, що какао-порошок має у своєму складі фіто нейромедіатор – фенетитиламін, речовину, яка застосовується у виготовленні стимулюючих препаратів. Також позначився своєю присутністю в какао-бобах та ендорфін – гормон радості.

Крім іншого шоколад, завдяки вмісту поліфенолів – природних антиоксидантів, здатний захистити організм людини від розвитку онкології, зберегти серце і приборкати процеси старіння, тим самим уповільнюючи дегенеративні зміни шкіри.

Ще один корисний елемент у складі шоколаду – це галова кислота, яка є відмінним гемостатиком і на ура розправляється з патологіями нирок та цукровим діабетом.

Особливе цілюще навантаження шоколаду несуть у собі мінерали. Завдяки неймовірній кількості його складу калію (870 мг) і магнію (280 мг) – цей десерт можна сміливо призначати як панацею всім сердечникам.

Що стосується вітамінів, то їх у цьому популярному напою не так вже й багато, проте їх цілющі якості неймовірно великі:

  • Тіамін або вітамін B 1 є найважливішим помічником ШКТ у його непосильній праці, він сприяє виведенню надлишків жиру з печінки, бореться з вірусами та інфекціями, посилюючи імунний захист організму, зміцнює серце та нервову систему.
  • Рибофлавін також має масу переваг. У його функції входить утворення червоних кров’яних тілець, які здійснюють харчування клітин киснем.
  • У цьому йому допомагає і залізо (Fe), якого в гарячому шоколаді більше 14 мг. Крім того, вітамін B 2 налагоджує обмінні процеси, покращує зір і активує мозкову діяльність, що разом з фосфором (331 мг) дає чудовий результат.
  • Токоферол (Е) вважається репродуктивним вітаміном. Саме завдяки йому у жінок посилюється фертильність, а також він покращує стан волосся та шкіри, що у компанії з кальцієм (76 мг) особливо ефективно.

Найбільше у шоколаді нікотинової кислоти. Вітамін PP є чудовим гормональним стимулятором та борцем з мігренями. Але найголовніше його якість – це стимуляція вироблення шлункового соку.

Чим корисний молочний шоколад

Цей десерт не менш цінний, ніж його питний попередник. У такому вигляді це кондитерське диво не тільки увібрало в себе всю цілющу міць гарячого напою, але й посилило його більшим списком вітамінів і корисних речовин.

  • Неймовірно багато в молочному шоколаді флавоноїдів, таких природних відновників, які мають потужну регенеруючу дію на клітини, захищаючи їх від інфекцій і вірусів. Крім того, ці біологічно активні сполуки надають згубну дію на паразитичних мікробів, покращують циркуляцію крові, здатні знижувати артеріальний тиск і відмінно розріджують кров, захищаючи судини від утворення тромбів.
  • Також вкрай показано вживати молочні плитки при посилених розумових навантаженнях, оскільки такі компоненти, як теобромін та кофеїн, посилюють працездатність та стимулюють мозкову активність.
  • Приємно радує вітамінний склад такої шоколадки, адже крім уже відомих нам властивостей нікотинової кислоти, вітамінів B 1 , B 2 та E, у молочній плитці міститься бета-каротин та ретинол, які грають одну з провідних ролей в антиоксидантному захисті організму.
  • Крім того, вітамін A сприяє зміцненню волосся, еластичності шкіри, стимулює статеві залози та бере участь в ембріональному розвитку плода, так що користь молочного шоколаду для вагітних очевидна, тим більше, що в ньому багато кальцію, необхідного кістковій тканині.
  • Плюс до всього такий десерт показаний і тим, хто відчуває дефіцит натрію, без якого неможливий нормальний баланс рідини в організмі, а також входить до складу крові, лімфи та шлункового соку.

Чим корисний білий шоколад

Початок історії безбарвного шоколаду відноситься до 1930 року, коли в пошуках чогось нового та незвіданого швейцарська компанія «Нестле» вирішила створити плитку без какао. Саме з цього моменту шоколад перестав асоціюватися з користю, адже найголовнішого історичного, лікарського інгредієнта в таких ласощах немає і близько. Однак такі міркування докорінно не вірні.

  • Білі часточки готові похвалитися найбагатшим мінеральним складом завдяки вмісту в них Zn, Se, Cu, Mn, Fe, P і K.
  • Серед вітамінів особливе місце займає холін (30 мг), який прийнято вважати антисклеротичним вітаміном, адже саме він сприяє розщепленню холестерину та виведенню його з організму.
  • Найважливіша роль метаболічних процесах відводиться філлохінону, який до того ж допомагає організму засвоювати кальцій.
  • Впоратися з анемією допоможе кобаламін, а піридоксин позбавить м’язових спазмів, нудоти та набряків, діючи як натуральний сечогінний засіб.
  • Одним із провідних регенераторів є пантотенова кислота. Саме вітамін B5 відновлює ушкодження на шкірі.
  • Крім усього іншого, величезна користь білого шоколаду для діабетиків полягає в наявності в ньому таких жирних кислот, як ліноленова та арахінова, а присутність тіаміну пояснює протизапальний ефект цих ласощів.
  • Звичайно, жоден з перерахованих сортів шоколаду не зрівняється з явним фаворитом – гіркою плиткою , адже саме в ній міститься більше 70% какао, який є головним постачальником флавоноїдів.

Саме ці сполуки покращують кровотік, борються з гіпертонією, благотворно впливають на нервову систему та є найпотужнішими антиоксидантами. А ще користь гіркого шоколаду полягає в серотоніні, гормоні задоволення, вироблення якого він дуже активно стимулює. Так що якщо хочете бути здоровими та щасливими, не відмовляйте собі в коробочці цукерок.